Kurumsal

Mertcan Metal San Tic. Ltd. Şti. iş hayatına 500 m2 kapalı alan ile İstanbul kartal semtinde MERTSAN ALÜMİNYUM SAN VE DIŞ TİC LTD ŞTİ ünvanı ile başlamıştır. Bu zaman zarfında üretimimiz plastik ve metal kalıp üretimi ile başlamış olup kısa zaman içerisinde personel artışına paralel olarak makine parkurunu artırmış ve 1985 yılından itibaren alüminyum doğrama aksesuarları ve otomotiv yan sanayine yönelik üretimler ile ürün yelpazesini genişletmiştir.

Firmamız 2001 yılı itibari ile yatırımlarına hız vererek personel sayısını artırarak yeni makine ve ekipmanlar ile 2000 m2 alanda alüminyum özel kapı kolları, Alüminyum Doğrama ürünleri, Alüminyum küpeşte aksesuarları, Güneş enerjisi sistemleri ve ayrıca otomotiv yan sanayi parçaları üreterek ürün gamını artırmıştır. Her yatırımda olduğu gibi bu süreçte de vizyon ve misyonumuzun değişmez bir maddesi olan önce kalite ve müşteri memnuniyet ilkesi, ilk sırada yer almıştır. Ürün gamını artırmak ve siz değerli müşterilerimize daha yakından hizmet verebilmek için alüminyum sektörünün yoğunluk la hizmet verdiği çağlayanda 2001 yılında 400 m2 alanda fabrika toptan satış mağazası açarak hem toptan hem de perakende satışlarını artırmış ayrıca perakende sektöründe hizmet verebilir hale gelmiştir.

Firmamız kalite, ürün gamındaki çeşitlilik, uygun fiyat ve hizmet prensipleri ile üretim hattını daima geliştirmiş, çağımızın gereksinimlerinden biri olan teknolojiyi en iyi şekilde takip ederek, otomasyon, bilgisayar destekli CNC işleme merkezleri, CNC tornalar, tesviye makineleri ile talaşlı imalat, dökümhane, preshane, kalıphane, boyahane, montaj, kalite kontrol, ambalaj ve lojistik departmanlarının modernizasyonunu gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Ar-ge, tasarım, çizim ve imalat departmanlarında yine en son teknoloji ve donanımları kullanma imkanına sahiptir.

2008 yılı itibari ile firmamız, Kocaeli Kartepe’de 12.000 m2 alanda kendi arazisi üzerinde 11.000 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. 1.550 ton ekstrüzyon makinesi ile aylık 450 ton alüminyum profil üretimi gerçekleştirmektedir ve yine bu üretim sahasında bir çok otomasyon makinelerimiz, Ar-ge, CNC işleme merkezleri, CNC tornalar, tesviye makineleri ile talaşlı imalat, dökümhane, preshane, kalıphane, boyahane, montaj, kalite kontrol, ambalaj ve lojistik bölümleri ile ülkemiz genelinde 150’ye yakın noktaya, yurtdışında 30'a yakın ülkeye alüminyum doğrama ürünleri, küpeşte sistemleri, ihracat yapmak ta olup bundan böyle yeni tesisimizin verdiği avantajları da kullanarak kalite, fiyat ve hizmet anlayışımızdan ödün vermeden satış ve üretim miktarlarımızı artırmak hedefimizimdir.

Siz değerli iş ortaklarımızın bizlere olan katkılarını unutmadan 37 yıl sizlere sunduğumuz bu hizmetin kalitesini yükselterek ileriye götürmek ve güveninize layık olmak tek hedefimizdir.

Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Bize haritadan kolayca ulaşabilirsiniz.